PREDSTAVLJENA KNJIGA MARINA SABOLOVIĆA „ODOROSLOVLJE HRVATSKIH ORUŽANIH FORMACIJA“ U BJELOVARU I ZAGREBU

353

U listopadu 2015. u Bjelovaru u Gradskom muzeju Bjelovar i u ožujku 2016. godine u Zagrebu u kuli nad Kamenitim vratima Družbe braće hrvatskog zmaja predstavljena je znanstvena monografija „Odoroslovlje hrvatskih oružanih formacija „1990-1996.“ Autora Marina Sabolovića.

Monografiju su recenzirali doc. dr. sc. Zlatko Begonja, dr. sc. Nikica Barić i pukovnik dr. sc. Željko Heimer. Autor knjige je Marin Sabolović, knjigu je uredio dr. sc. Jakša Raguž, a predgovor je napisao prof. dr. sc. Ozren Žunec. Knjiga je sufinancirana od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta u kategoriji sveučilišnih udžbenika i znanstvenih knjiga, Sveučilišta u Zadru i Matice hrvatske – ogranak Bjelovar, dio knjiga otkupilo je Ministarstvo kulture i rasprodana gotovo u potpunosti, što dokazuje njen uspjeh, ali i potrebu za takvim naslovom u suvremenoj hrvatskoj povijesti. Svi elementi opisani u knjizi dio su Stalnoga postava Domovinskog rata.